Am decis sa urmez un ghid de platina aparent. Destul de concis si fara extrem de multe spoilere.

@Xander Ro, mersi dar am murit si eu de vreo 30 de ori la ala Bine, partea cu fulgere mi s-a parut usoara cand am invatat sa le contracarez. Inainte voiam sa fac doar dodge si ma mai prindea un fulger de lua 80% hp. Pe bossul calare l-am batut din prima si pe fluture din vreo 10-15ori.

Mai nou mi-am dat seama ca am jucat foarte mult nestiind ca pot da upgrade la atac dupa ce omor un boss credeam ca se poate doar cu margele si ca am de ales daca maresc viata sau atacul (mereu alegand viata). Mi se parea f enervant ca lua foarte mult sa bat pana si inamici basic si ma simteam ca in AC Odyssey, doar ca muream din 2-3 hituri.

Deci pot spune ca dupa ce am bagat 4 puncte pe atac, totul mi se pare mult mult mult mai usor. Nu stiu, eu am jucat For Honor o perioada (care se bazeaza mult pe parry) si imi era usor sa dau parry. Dar ce nu voiam sa fac era sa spamez block in anumite momente, crezand ca trebuie sa fac timing perfect la fiecare atac (chiar daca vine rafala de 4-6 atacuri).