Quote Originally Posted by MRC View Post
Am vazut ca e in oferta de sarbatori cu -25% jocul in versiune pt PC. Totusi am retineri sa il cumpar. In primul rand scorul de pe metacritic: 2.9. Nu e tocmai incurajator ce citesti pe acolo. In al doilea rand pe pc-ul meu din ce am vazut in 1080p cam in 30fps ar merge pe setari minime. Ceea ce nu pot sa zic ca ma incanta foarte mult, dar peste asta as putea trece. Daca as stii ca m-ar prinde jocul si l-as juca ore intregi. Mi se pare foarte aiurea ca nu au politica de refound macar la jumate ca si Steamul. Nu as da totusi 150 de lei aiurea. Pareri, sfaturi de la voi va rog...
Dubios cu rating-urile astea. Da, jocul este identic cu cel din 2000 ( 21 de ani vechime) asta cand l-am jucat in Octombrie si probabil de aici si review-urile cu note mai slabe. Insa din ce stiu Blizzard intotdeauna a avut optimizare buna pe PC. Ce placa video ai de spui ca ar merge in 1080p cu setari minime si 30 fps? (pana si pe PS4 ai 30 fps la rezolutia asta) Are rejucabilitate mare, plus ca este un remaster reusit din punctul meu de vedere. De asemenea seturile ( itemele cele mai importante) parca cad mai repede acum fata de jocul original. Daca iti place stilul hack & slash, ce practic Diablo l-a inventat, nu te plictisesti repede. Diablo 2 e unic, a dat tonul la tot ce a urmat dupa si ramane un clasic. Eu n-am fost obsedat de el cum cunosc persoane insa il consider un joc bun indiferent de rating iar pretul acum de sarbatori il consider bun. (E cash cow, cam asta e ideea cu remaster-urile, dar si pentru noile generatii de gameri care au probabil alte pretentii a fost refacut)