Quote Originally Posted by 4_2 View Post
Cat despre bundle PS5 credeam ca te referi la cele facute adhoc de Altex. La alea trebuie pastate jocuri pt garantie? Dar la cel cu Clank...la ala de ce nu, e in pachet, e pe cutie. Nu il ai nu ai garantie...conform logicii tale. Dar cei care isi schimba conteolerul, ca vreau unul rosu...si aia isi pierd garantia? ca nu mai bate seria...clar....
Asta ziceam - la cele facute de Altex/eMag/Flanco si restu, unde ai consola in cutia ei alba si restu "lipite" in pachet, nu-ti trebuie jocurile si tot ce e extra.
La consola cu Ratchet da, iti trebuie jocul.

Cat de controller, normal ca poti lua si altele, dar pentru garantia de la consola iti va trebui ala original, pentru ca se verifica SN-ul.

@Mihail - Da. Asta s-a mai discutat deja. Faptul ca e posibil sa nu comenteze aia de la garantie, nu inseamna ca este legal.

Uite un exemplu de corectitudine peste care am dat in urma cu vreo luna. Am un mouse Logitech care-mi facea figuri, asa ca l-am trimis in service prin eMag, iar cei de acolo m-au sunat sa ma intrebe daca nu cumva am trimis altu din greseala, pentru SN-ul de pe mouse nu corespunde cu cel din sistemul lor/factura - pentru ca se pare ca eMag a trimis catre mine alt SN decat cel alocat pe factura.
Si cum nu am facut nicio manarie, i-am lasat sa rezolve cu eMag, iar cand s-a reparat, l-am primit linistit acasa.
Asa se face treaba - la intrare in garantie, se verifica clar - Produsul si accesoriile (sa fie lista completa, totul bifat) si SN-urile aferente, pentru ca d-aia exista aceste SN-uri, pentru identificare.