revin si..inchei, dpmdv. Nu stiu ce pun Altex pe site(vezi ca acolo, in bold, spun doar ca documentele is obligatorii, eu zic ca e o fraza intentionat interpretabila, ca sa sperie sau sa incurce) dar eu am facut pe prostul si am sunat la ANPC.

Am sunat la Bucuresti(ca is mai smecheri), la Cluj (ca poate is mai molcomi si mai Boc 5 stele) si la Timisoara (ca Banatul e fruncea).M-am dat lovit, consola cu defect la care ala micul, neastamparatul o crapat maneta originala si eu am cumparat alta, acuma are probleme consola si din magazin imi e refuzata reparatia in garantie pe motiv ca nu e maneta cu care a venit consola

Toti au spus acelasi lucru. Nu are importanta accesoriu, produsul in garantie trebuie adus la conformitate daca e in garantie. Mi-au indicat cum sa fac reclamatie, ce documente sa atasez pentru comisarul care va fi asignat cazului, etc...cel mai mult mi-a placut dl de la Timis, chiar a insistat sa imi explice in detaliu,desi stiam, modul de atasare a documentelor si cum sa combin mai multe intr-un singur pdf. Am ramas placut surprins