Daca $ony are de gand sa faca asa ceva.. aceasta generatie este si mai compromisa din punct de vedere al progresului tehnologic.. al jocurilor "next gen". PS5 este tinut in loc de PS4.. cred ca am mai scris despre asta anul trecut..

Faptul ca nu sunt titluri cine stie ce pe PS5 este din cauza succesului PS4.
Jocurile astea trebuie sa ajunga la un install base.. ce coincidental acum este covarsitor PS4.
Install base-ul PS5 nu poate fi marit pentru ca nu sunt in stare sa produca la cat este cererea. Iar in cele din urma it's all about the money.. nu pot spune "nu vrem banii" celor cateva zeci de milioane de potentiali clienti cu PS4.
Asa ca dregem busuiocul.. si continuam productia PS4 pentru inca un an. Sa tot curga cross-gen.

Este amuzant pentru ca acum cateva zile parca citeam ceva ca sunt discutii legate de VRR pe PS5..
OK, cool, dar cat de relevant mai este.. sau mai bine spus pentru cati?
Sunt niste baieti de pe la R&D care au un proiect de terminat, sunt in grafic, dar nu au cui sa-l livreze.. marketingul trebuie sa-si faca treaba dar cam degeaba. Weird times.
Dar suntem off-topic cred..


LE: motiv in plus sa nu se faca.. fundul mare retailerilor si nici samsarilor. E OK pe PS4, prea multa pasiune cu acest PS5. Poate ca asta si vrea $ony.. da semnale in piata, daca esti OK cu un calorifer PS4 sau un avion PS4 Pro.. stai linistit, jocuri o sa tot ai