Eu deja sunt satul sa am 1001 subscriptii. Prietena mea avea o subscribtie la adobe de care a uitat si au incasat-o pe un an fara drept de anulare desi nu mai foloseste serviciul acela aproape deloc. si partea amuzanta e ca daca vrea sa opreasca plata automata, nu poate decat daca renunta la abonamentul respectiv pe care deja l-a platit pe un an fara sa vrea (sau cel putin eu nu am gasit cum - la alte servicii stiu ca se poate sa debifezi bifa care aproape mereu vine prebifata?! alta prostie, dar in fine. ar trebui sa bifez eu daca vreau reinnoire automata, nu sa incerce sa profite de lipsa de vigilenta a oamenilor).

Fiecare vine cu exclusivitatile lui peste, iar produsul X exista numai pe platforma Y. Eu unul acum folosesc Netflix (la care uneori nu ma uit cu lunile), TV, si pentru orice altceva optiunile ,,alternative,,. Doar nu o sa platesc o subscriptie pentru ca vreau sa vad un singur film sau un serial. Nu sunt de acord sa platesc pentru un film mai mult decat costul de la cinema pentru filmul respectiv.

Tare mi-ar placea ca toate serviciile astea de streaming pentru filme sa fie reunite sub o singura umbrela, nu sa rasara ca ciupercile unele dupa altele.