Launch Trailer


Cum vi se pare? Il joaca cineva?

Mie mi se pare greu, dar nu intr-un mod bun/challenging, ci intr-un mod frustrant. Nu raspunde la comenzi asa cum ar trebui, nu exista un buton pt strafe/dodge cu usurinta si desi te bati cu peste 3-4 inamici odata in mod constant, cumva schema de control e asemanatoare cu ceva gen jocurile de box sau alte jocuri de genu ala, in care te bati cu un singur inamic odata.

Astfel ca o combinatie de LB + maneta din stanga te ferestre sus jos, sau RT + maneta din stanga iti face un mic dodge (il joc pe PC cu gamepad de Xbox), dar trebuie apasat super la limita si nu ia mereu comanda corect. Si daca mai pui in calcul faptul ca te ataca, constant, 2-3-4 inamici odata, atunci e cam inutil acel block/dodge pentru o directie.
Asa ca overall, mi se pare foarte frustrant, in loc sa fie ceva placut.

Poate in timp ma voi obisnui cu schema de control, dar momentan, dupa vreo 2h de joc, timp in care abea am reusit sa trec de prima zona, pot spune ca inca nu este cazul.

Also, se pare ca e facut sa-l joci si re-re-re-re-re-joci, pentru ca daca mori de prea multe ori, imbatranesti si odata ajuns la 75 de ani, e game over, asa ca vei fi nevoit sa o iei de la 0.
Daca ajungi la nivelul 2 la 75 de ani (asa cum am facut eu) atunci mori instant si poti ori sa continui cu 2 dar fara viata, ori sa o iei de la 0 si sa speri ca poti termina nivelurile fara sa mori prea mult.

Sleeping Dogs mi s-a parut mult mai bun pe partea asta si un sistem de combat asemanator ar fi facut minuni aici si l-as fi jucat de placere - eu de fapt asa-mi si imaginam ca va fi.