Nu am gasit thread dedicat pt Hollow Kinght, dar acest joculet m-a facut sa abandonez (pentru moment) jocuri precum Uncharted 4 pt el. Am senzatia ca multi producatori uita ca jocul trebuie sa fie in primul rand distractiv, apoi orice altceva. Efectiv stau si ma uit cu atentie la fiecare nou inamic intalnit (si par sa fie cu nemiluita) oare cum as putea sa il bat. Nu merge sa intri ca berbecul in ei trebuie sa profiti de slabiciunile lor ca sa ii poti dovedi.

Din ce am jucat pana acum, el se bazeaza f mult pe ideea de a invata din propriile greseli. Chiar nu stiu care e parerea generala asupra acestui joc, daca este perceput foarte greu sau mediu. Momentan mie imi pare ,,corect,, si in ultimul timp am observat ca genul acesta de experiente sunt preferatele mele.

Subscriu ce au zis si ceilalti referitor la mers aiurea din punctul A in punctul B. Dar nu se compara totusi cu drumetiile din RDR2 din acest punct de vedere

Postarea aceasta e mai mult ca sa motivez si pe altii care nu l-au incercat pana acum, sa o faca.