Nu este 1080p ci 1800p. Bine, este dinamic resolution, dar este 1800, in niciun caz 1080.
Also, nu stiu exact ce vezi tu in video ala, dar compresia aia nu se regaseste in joc. Da, nu este 4K, dar nici in halu ala.

Si degeaba are 4K cu 30fps dar nu poti juca pentru ca te ia ameteala. Se misca execrabil si cel putin pt mine, e ori 60fps mode ori nu joc deloc.

Despre joc...e departe de un 9 sau un 10. Iar povestea e boring rau de tot si dialogurile o tin la infinit. Sunt momente cand te uiti la TV la un cutscene si apoi conversatie, ceva ce tine si 40 min, ceea ce mi se pare absolut inacceptabil intr-un astfel de joc.

Nu stiu exact cate ore am in joc - estimez un minim 15h - dar deja ma plictiseste teribil. Questurile principale iti dau doar obiective la 2-3k pasi, tocmai ca pana acolo sa explorezi, sa omori dinozauri (care in majoritatea timpului nu au nicio treaba cu story-ul) si sa faci misiuni secundare - asta daca nu le da si pe alea la 2-3-5k pasi distanta.

Iar grafic, arata bine doar in anumite momente predefinite. Noaptea este pur si simplu oribil, iar ziua cand nu bate direct lumina aia misto, galbena, e slab, as putea spune ca este sub AC Valhalla.

Anywho, sunt multe de spus (si prefer sa mai tac, pentru ca sunt catalogat hater) si nu este un joc rau, dar e departe de jocul perfect din reviews.