La ce hate te referi? Ca eu nu am vazut reviews sau comparatii video negative pe nicaieri. Totul este pozitiv, totul este numai lapte si miere si jocul este cel putin excelent.

In schimb, jocul sufera grav la foarte multe capitole si este departe de notele alea de 10+.

Eu mai sunt curios de o chestie si nu inteleg de ce nu am vazut nimic despre asta pana acum, inafara de ceva discutii pe reddit.

Cum e posibil sa arate atat de nasol un joc care teoretic ruleaza in 1800p? Iar daca e checkerbord, de ce nu a zis nimeni pe nicaieri lucru asta?
Peste tot zice rezolutia exacta, nu zice up to sau checkerboard sau upscalling sau orice alt termen.

Teoretic, asta ar fi singura explicatie - checkerbord-ul - care inseamna efectiv dublarea rezolutiei, iar in cazul asta ar insemna ca jocul este randat in 900p, iar un x2 prin checkerboard ar fi exact acel 1800p.
Si da, dupa cum arata, pare exact ceva randat in 1080p sau sub.

Eu sunt curios daca ati vazut vreun review care sa specifice lucru asta, pt ca-mi este greu sa cred ca toata lumea il joaca in 30fps.

Also, Cristi, nu inteleg ce treaba are Sony si exclusivitatea cu calitatea unui joc. Aici nu discutam despre consola ci despre jocul propriu-zis - cel putin in cazul meu. Putea sa ruleze si pe Switch si nu ma interesa, era jucat si criticat sau laudat la fel.