Quote Originally Posted by Encman View Post
Sunt de acord cu tine, este nesimtire, dar departe de mine gandul de a crea vreun cult. Am tinut sa mentionez doar.
Initial si eu am crezut ca este cineva platit de Altex pentru ce face aici.. nu ar fi cazul. Chiar daca, asa este, ajuta la profitul Altex.

Revenind, uite chiar ma gandeam, noi nu putem face "scandal" la $ony Romania?
Este incredbil ca asista pasivi la asa ceva. Inca o data, tara cu PS lansat oficial. Nu este precum M$ / XBOX unde, hai, inteleg.. nu este lansat oficial, nu exista canal oficial de distributie, suport, etc.

Nu scuza sau exclude ce fac retailerii dar interesant de aflat daca se poate pune presiune pe $ony / PS Romania.
Stie careva sau a incercat careva de pe-aici sa-i contacteze?
Stiu ca am mai zis asta, dar reamintesc ca Sony este intr-un fel sau altul cauza principala a problemei. Au lansat o consola care a dus lipsa de software la lansare. Taman acum incepem sa vedem ceva titluri interesante. Ei daca nu vad activari pe propriile lor jocuri intr-o tara anume, nu au motiv sa dea console in plus sau chiar sa si dea.

Din ce am inteles, pachetul de 4000 de lei de la Altex are acum Ratchet & Clank Rift Apart, Uncharted Legacy of Thieves Edition si Horizon Forbidden West. Sa zicem ca 3500 lei ar fi fost un pret mai bun.

Din punct de vedere legal, furnizorul/producatorul nu poate obliga un retailer/e-tailer sa vanda la un anumit pret. Nici la placi video nu s-a mai pus problema de MSRP dupa cum bine ati vazut. Disponibilitatea in piata a dictat pretul.

De bine, de rau, cred ca au fost mai mult decat suficiente ocazii cand PS5-ul a fost la 2500 de lei. Nu in ultimul rand, Altex am vazut ca sunt singurii care au tinut si inca tin stoc dedicat pentru service/negatii si iti dau alta consola la schimb.