Tot nu are sens ce zici.

Tu compari o masina cu o minge. Sunt chestii complet diferite, desi tu crezi ca-i acelasi lucru.

Una e un magazin care vinde un produs legal, cu bon si cu TVA iar alta e un...site de talcioc online unde poti negocia pretul unui scaun folosit. olx nu este magazin, iar seller-ul nu plateste taxe si daca vorbim despre jocuri, in 9 din 10 cazuri la jocurile sigilate la lansare, nu a luat jocul ala legal.

Inteleg ca alegi mereu sa iei de unde e mai ieftin - si bine faci - e vorba de banii tai si alegerile tale.
Si eu iau de multe ori sh sau sigilat la 1-2-5 ani de la aparitie.

Dar asta nu inseamna ca produsul vandut de Flanco in cazul de fata, are un pret marit artificial pentru profit mai mare, ci doar se asigura, la fel ca toti retailerii din toata lumea, ca nu vine Gigel si ia 50 de PS5 la 2500 lei si apoi le vinde la 4000 lei pe olx pt profit personal.

Si da, ar putea sa puna orice in acele bundles, asa cum recomanda eMag dupa o achizitie de monitor sa cumperi pampers, dar asta nu inseamna ca vor vinde ceva.
In cazul de fata, in aceste bundles sunt doar produse sony, inclusiv jocuri exclusive, adica produse de sony.

Again, au fost deja extrem de multe sanse sa se achizitioneze consolele la pretul normal si s-a tot anuntat aici cand a fost.
Doar eu am spamat 1000 de prieteni si cunostiinte cand vedeam ca-i stoc si-mi dadeau toti cu flit. Chiar si acum am unu care ma intreaba constant ce mai stiu de PS5, desi i-am zis de cel putin 5 ori cand era in stoc la pret normal.