Quote Originally Posted by 4_2 View Post
nu stiu ce nu intelegeti. Argumentul nu e ca pretul pe OLx e mai mic sau ca nu ar trebui sa cumparam din magazine ca e mai ieftin second.
Cum nu? fix asta ai zis

Asta cu magazinul care "obliga" e la fel de gresit. Nu obliga nimeni, pe nimeni. Daca vrei sa iei, gasesti acolo. Daca nu vrei tu e ok, cumpara altcineva. Cat timp ele se vand, nu plange nimeni dupa clienti.

Also, aceste bundles, intr-o forma sau alta (tine cont ca sunt fff putini care iti lasa loc de alegeri) sunt efectiv in toata lumea. Si a fost singura modalitate prin care au oprit acel fenomen care a pus stapanire pe generatia asta de console, numit scalping-ul.

Dar si daca ai avea de ales intre casti si controller si dintre 10 jocuri, tot s-ar comenta la greu, ca ce...de ce sa iau eu castile lor care sunt praf, sau inca un controller cand eu joc doar singur, sau jocurile alea pe care le gasesc pe olx la kilogram.

Si nici comparatiile cu painea nu-si au rostul.

Consola este un moft, nu o necesitate. Ba chiar un moft ffff costisitor.

Iar pachete/bundles de genu asta sunt de cand lumea - TV cu telecomanda mai smart. TV cu nush ce tastaturi wireless sau in pachet cu soundbar. Cuptor cu plita + hota. E exact acelasi lucru. Dar doar acum te afecteaza pe tine.

Da, bundles sunt nasoale si am zis-o de mii de ori, nu neparat pt ce ofera ci pentru pretul final al pachetului. Dar noi macar avem console in stoc prin magazine, fata de alte tari unde nici alea nu exista.