sa nu fie pe canale oficiale ar fi trist. Nu ar mai fi practic nici o diferenta intre OLX si retaileri...Ma rog...lesser evil ( insert Geralt speach here)

chestia aia cu combustibilul e dpmdv gargara. Atata timp cat pretul oficial de la Sony e 499, si Euro e sub 5 ron,pretul oficial e cel de la lansare, deci 2500. In plus atata vreme cat in EU se vinde la 499 oficial in majoritatea tarilor nu vad de ce la noi ar fi crescut la 540. Bine, pt ca pot fi exploatati clientii e oricand un motiv bun la noi.

Chestia cu recenziile e iarasi nasoala, mai ales la emag. Nici daca vrei nu poti lasa recenzii negative pt ca iti sunt refuzate. Am facut acu 1an o sesizare la ANPC pe tema asta (nu legat de PS5) dar nu am primit raspuns.Ii cam doare in patina uneori. Acuma oricum is ocupati cu Lukoil pt ca ordin politic.

Chiar am sugerat pe ceva topic, cerd ca pe cel de Altex,ca se poate face o campanie de review bombing...desi ar fi un fel de lupta cu morile de vant. Sut convins.Plus ca nu fac romanii asa ceva. Si aici pe forum, lumea tine in general cu ursu

Oricum, pt mine cel putin, discutiile astea, desi enervante pt multi, ma deconecteaza. Mai vad ce, cum si cat ii duce capul pe unii si cum se raporteza unii fata de entitati comerciale, cat isi intelg drepturile sau cat de corect sau denaturat le e conceptul de relatie corecta comerciant-clinent. Abordarea e consecventa cu cultura romaneasca de a gasi, in general, scuze agresorului si de a blama victima. Cred ca e ceva genetic sa sustii ceva impotiva propriului tau interes.