Quote Originally Posted by iliedobre View Post
In economia de piata pretul e dictat de cerere si oferta. Nu mai compara mere cu pere.
Unora de pe aici vad ca le convin preturile umflate si practica asta mizera cu bundle-urile! Daca Sony ar fi lansat consola cu 800 de euro si ar fi zis ca va venii obligatoriu cu niste jocuri alese de ei si cu carduri valorice si PS+ bagat pe gat ati fi zis ca is niste mizerabili si tot pamantul s-ar fi revoltat de pret dar asa cand va zic astia ca nu sunt cipuri va convine tiganeala ce se petrece!

Este cerere si la energie electrica dar de aia urla lumea cand se scumpeste, se striga pentru plafonarea preturilor dar in economia de piata libera ar putea cere astia niste preturi unde doar bogatii si-ar permite sa mai consume curent electric ca doar este cerere si-i capitalism!
De ar fi litru de benzina 25 de ron ce ai zice? Ah si pe langa asta la fiecare plin sa te oblige sa-ti iei si 6 litri din cel mai scump ulei de masina!

Sony a lansat consola la 500 de euro si atat ar si trebuii sa coste, punct! Chiar de as avea de cheltuit anual zeci de mii de euro tot nu as cumpara-o la pretul asta al bundle-urilor doar fiindca mi se pare o mare mizerie ce fac retailer-ii, is niste japcangi.
Plus ca eu nu am nevoie de carduri valorice, nu cumpar digital doar mici jocuri indie cand le prind la reducere. Nu joc nici online sa am nevoie de PS+ si nici nu-s interesat de jocurile proaste ce se dau lunar.
Din jocurile ce s-au tot dat la bundle-uri doar acuma as fi fost interesat de Horizon Fobiden West, jocul asta mi-a si starnit interesul pentru a cauta sa cumpar o consola la pret real, daca gasesc pe Amazon sau Sony Direct am sa iau una daca nu sa-si pastreze bundle-urile.