Ma bag si eu cu o recomandare. Recent a trebuit sa trimit un produs la garantie, nu conteaza produsul si nici magazinul, ideea e ca nu s-a putut repara si nici nu era altceva pe stoc asa ca mi-au returnat banii. De ce zic asta aici? Ganditi-va de 10 ori inainte sa luati ceva de la altii (olx). Chiar daca produsul e sigilat si cu garantie, garantia aia e la ei, nu la voi, daca se strica, EI primesc banii, nu voi. Zic ei - vanzatorii olx.

Si aici intervin 2 mari probleme. Prima: poate ala nu-i chiar usa de biserica si nu mai vezi niciun ban. Legal nu stiu ce-o sa rezolvi, prin instante poti umbla cu anii si fara un contract de cumparare legalizat la notar nu stiu ce sanse ai.

Doi: sa zicem ca ala e de treaba si-ti returneaza banii. Problema e ca pe factura poate e pretul oficial (2500 sau cat o fi) si tu cumperi cu 3500. Oare o sa-ti returneze si diferenta?

Recomandarea mea: incercati sa cumparati din magazin, sa nu va treziti in stiuatii extrem de neplacute.

In ultimul timp chiar am vazut din cand in cand pe rafturi, cel mai des in Altex versiuni cu bundle la pret decent, dar si in Carrefour, versiuni simple, dar la pret mai mare decat ala bundle din Altex