O chestie curioasa cu emag, mai precis, cu cosul de cumparaturi.
Am vrut sa iau un bundle la 3700, acum vreo trei saptamani (cu PS plus 12 luni, voucher 100 ron, plus trei jocuri neinteresante ptr mine - Spiderman, Sackboy si Ratchet, l-am pus in cos, dar m-am razgandit. La fel, am zis ca nu dau atat, ca nici jocurile nu ma incanta.
S-au dat pana a doua zi. Apoi, au mai intrat niste bani, dar tot indecis am fost.
In tot timpul asta, ma uitam aproape zilnic in cos, de curiozitate. Cateodata aparea acel text, ca ce am in cos nu mai este valabil, samd, dar de cele mai multe ori, nu aparea. Indiferent daca aparea acea atentionare sau nu, daca dadeam click pe produs, ma trimitea la un reseller, cu pret de peste 5000. La fel, in tot acest timp, au aparut alte bundle, dar...din ce in ce mai scump - 3800, apoi 3900, prin alte parti cu 4000, etc.
Si intr-o zi, miercurea trecuta, nu era pe nicaieri in stoc, mi-am luat inima in dinti, m-am uitat iar in cos la emag, nu aparea acel text (cum ca am in cos produse ce nu sunt in stoc) in stoc nu era, decat la acel reseller, cu peste 5000. Si am mers mai departe. Plata cu cardul, etc, comanda/plata acceptata. Ma asteptam sa fiu sunat, sa mi se spuna ca de fapt e o greseala si nu e in stoc, cum am mai patit la ei. Dar vineri a ajuns coletul, toate in regula.
O chestie curioasa, dar, daca mai e cineva indecis, cu produs in cos, poate il ajuta povestea asta.