Dupa aproape 70h de joc (si inca nu am terminat povestea principala) m-am bagat si eu in arena ca sa vad ce super arme si costume pot lua si...mi se pare horror

In primul rand, totul este super ingreunat de animatiile alea stupide si mult prea lungite, asa cum am mai zis, mai ales atunci cand esti lovit si nu vrea sa se ridice si esti lovit incontinuu pana-si termina inamicul respectiv animatia de tras, iar in timpu asta te ataca si altii fizic si devine efectiv frustrant sa stai sa te uiti la ecran cum iti scade viata si nu poti face nimic

Apoi avem momentele cand trebuie sa incarci arbaletele alea mari si trebuie sa apesi pe L2 si apoi pe patrat si...nu ia mereu comanda si dupa ce ca dureaza o vesnicie cand incarca, daca mai pierzi 2-3s apasand pe buton, deja isi revine inamicu si da cu tine de pereti.

Si mai avem momentele cand apesi sa-si bage ceva potiune si...nu vrea sa faca animatia (animatia de luat potiune oricum te opreste din alergat, pentru ca nu poti sa bei dintr-o sticluta in alergare, desi poti sa..."mananci" plantele alea in timp ce alergi) si ramai blocat ca un idiot si te uiti cum te ataca inamicul si tu te uiti la el...si nu mai ai nici viata...

Iar peste toate astea avem si fugitul de inamici inspre camera care rezulta in blocatul tau in pereti sau geometrie de care nu stiai, te mai ataca si vreun inamic sau sare direct pe tine si nu poti sa scapi si...

Si chiar si asa am reusit sa fac cativa pasi - cred ca am ajuns la jumatate din alea 5 sau 6 runde principale de la 1 din ele (nu stiu daca fiecare arena are cate 5-6 sau sunt aceleasi la toate) si tot nu pot intelege cum e posibil ca unii oameni (si asta se vede pe leaderboards) sa omoare sarpele ala in 4s cand mie-mi ia cam 3-4-5 minute, mai ales cand joc cu armele impuse de ei