@gabridinu

Cum adica de ce sunt mai scumpe jocurile digitale? Din lacomie!
S-a discutat intens la inceputurile distributiei digitale ca preturile vor fi mult mai bune (pe PC chiar sunt, inclusiv free), doar ca lacomia, special a Sony, este imensa.

Traim intr-o lume in care am ajuns sa avem abonament per joc.
Rockstar are subscription la GTA Online, 5.99$. Deci nu ajunge ca platesti odata pt PS Plus, mai platesti si pentru joc. Apoi mai dai bani si pe shark cards etc.

Avem ruleta (jocuri de noroc) si in-game cars la 40$ bucata in GT7, joc pe care ai dat deja 69$.
Avem ugprade-uri de 10$ pt fps/res unlock.
Avem declaratia lui Jim Ryan care spune ca "live service games will dominate over subscriptions ".
Asta e Sony, asta e industria la momentul actual. Iar gloata se pare ca da cu cardul indiferent.