Single post: Elden Ring

  1. #366 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am terminat si eu Elden Ring astazi!

    Dumnezeule, ce joc... momentan sunt mult prea amortit si mi-e teama sa nu folosesc cuvinte prea mari din cauza serotoninei cauzata de boss-ul final, dar daca m-ar intreba cineva acum, as spune ca pentru mine Elden Ring este jocul deceniului.
    Cu putine tweaks la sarituri si cu o calitate a texturilor la nivelul Demon's Souls Remastered, afirmatia mea cred ca ar fi putut fi universal valabila.

    Overall il consider putin mai usor decat Sekiro si putin peste DarkSouls 3 si Bloodborne, cu siguranta mult mai greu decat Demon's Souls.
    Daca nu existau Ashes of War, Elden Ring ar fi fost mult prea brutal, mi s-a parut ca are bosi/minibosi mai grei si mai complecsi decat cei din Sekiro daca sunt luati individual.

    Sincer, nu am crezut ca voi intalni un final boss FromSoftware care sa ma chinuie mai tare decat Isshin, the Sword Saint, dar ce mi-a facut mie boss-ul final din Elden Ring este de tinut minte o viata intreaga...
    Cand l-am dat jos, am ramas inert cateva minute pe canapea, n-am fost in stare nici macar sa fac trigger la ending.

    Confirm ca si pe Xbox se pot face toate cele 3 Endings intr-un singur playtrough, ca la PlayStation.
    Acestea fiind spuse, bravo FromSoftware, calatoria spre 1000G continua!
    Attached Images Attached Images elden-ring.png