Nu stiu ce varste aveti fiecare pe aici, cred ca nici nu conteaza, nu mai zic de profesii sau joburi sau facultati, iarasi nu conteaza. Ma mira atitudinea voastra legata de pretul acestui device. La fel cum zicea un coleg de forum mai sus: la 3300 cu jocuri nu e bun, la 3500 fara jocuri iar nu e bun, etc. Voi vreti consola la pretul de lansare. BAI!!! NU MAI ESTE, NU SE MAI POATE! NU PRODUC AIA SUFICIENTE! Criza de cipuri, de bani, inflatie, transport scump, etc. Ce mai asteptati? Luati ACUM. Ca e 2900 ca e 3500 ca e 4000... il vreti? il luati. Pun pariu ca 80% dintre cei care comenteaza pe subiect isi schimba telefonul la 6-9-12 luni si dau MINIM 2000 de lei diferenta pe un rahat de telefon care crapa sau devine inutil dupa doi ani. Consola o iei si 4-6-7 ani te poti juca lejer la fel ca in prima zi. Ia luati sa impartiti costul consolei la 48 sau 60 de luni. Cred ca e mai scump fumatul sau tunsul si aranjatul barbii decat costul consolei. Nu da nimeni (SONY MICRO****) doi bani pe revolta voastra.