Precum zice Cosmin e bine sa faci si side quest-uri o data cu misiunile principale, iti faci si XP, deblochezi unele abilitati si jocul e mai OK asa avand mai multa interactiune cu lumea si povestea.
Eu am bagat 92 de ore in el si nu am intampinat greutati la cat XP/Healt/Abilitati/ mi-am facut. Am folosit mult cam aceleasi tipuri de arme si nu am folosit de loc prastile, capcanele, arma aia cu discuri. Am avut un arc pentru long range care avea sageata si pt rupt parti de pe masini, cu un foc dadeam jos armele si la mamuti, Icestorm Boltblaster cu sageti de gheata, plasma si curent iar cu asta paralizam rapid masinile, am folosit sulite cu capu explosiv si unu ce facea damage chiar si dupa ce se infigea si spargea si componente, arcul normal middle range, arcul short range.
Grafica are momente woow, am ajuns in Plainsong noaptea, what an eye candy treat pe OLED!! Dar mai de mult zicea cineva pe aici ca jocul arata sters! Din ce vazuse-m pe youtube eu l-am contrazis dar trebuie sa-i dau dreptate, in multe locuri zici ca este lipsit de contrast, au bagat si foarte multa ceata probabil sa nu aibe probleme cu draw distance/pop in. Mi-a placut mult grafic din locul unde incepe jungla/oceanul si imi pare rau ca cea mai faina zona, pe acolo pe langa San Franciso am avut cele mai putine misiuni.
Parca totusi mi-a placut mai mult partea intai si parca la combat overall Ghost of Tsuhima a fost mult mai entertaining.