Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
Deja au anuntat ce jocuri urmeaza sa iasa din catalog, pe modelul Game Pass, Netflix etc:
https://www.pushsquare.com/news/2022...6E_NvDItnBvsjU

Eu prefer in continuare jocurile in format fizic, chit ca platesc mai mult, sunt ale mele mereu, nu conditionate de un abonament, si nici nu dispar cand se inchide store-ul digital. Ce ma ingrijoreaza este cum va gestiona Sony piata asta pe viitor. Observ ca titluri importante (Returnal, Demon's Souls Remake etc. sunt EOL products. Pe canalele de distributie oficiale nu se mai gasesc.
Update-uri la nesfarsit nu o sa scoata nimeni pe degeaba. Jocurile in format fizic se gasesc inca , doar ca la preturi nesimtite. Piata SH bubuie de jocuri dinastea super cunoscute. Jocurile mai shady de genul Ni No Kuni nu ai sa vezi pe la noi pentru ca nu suntem devoratori de asa ceva.
E foarte probabil ca si ei sa fi inteles in sfarsit ca lumea nu mai are timp sa rupa consola in 2 ca in anii 90-2000 si de aceea nu mai vezi sute de copii dupa un joc + formatul digital care e la indemana oricui....eu personal sunt norocos dar tot ma plictiseste de moarte un joc cu toate updateurile, mai ales daca o lungesc la nesfarsit. Marea problema este timpul de asteptare intre titluri, mai ales daca nu joci toate jocurile existente pe piata.
Nu sunt fan jocurilor service pentru ca imi da un vibe de mmo mai mic si daca e sa ma uit in urma la mmo-uri, absolut toate iti mananca mult prea mult timp.