Quote Originally Posted by b615dub View Post
Salut, inainte de schimbare aveam la ps now F1 2020 si acum imi apare cu un lacat, ce vrea sa insemne asta?

Am ps premium pana in 2023

Lacătul apare când jocul respectiv nu mai este disponibil. Am citit că o parte dintre jocurile PS Now au fost scoase din PS Plus Premium. Cel mai bine este să cauți jocul pe disc, e vechi și-ar trebui să-l poți găsi la preț mic pe undeva.




Legat de serviciile astea de cloud gaming, s-a ajuns aici pentru că din ce în ce mai mulți au considerat că e în regulă să plătești abonament ca să joci ceva. Și eu voi avea pe disc jocurile care-mi plac și pe vreau să le dețin. Sunt în schimb o mulțime de jocuri pe care doar vreau să le joc o dată și de care nu-mi pasă dacă nu le mai am. Aș fi da în plus zeci spre poate 100 de lire (am contul de UK) pe ele, chiar luate la reducere (multe sunt doar disponibile digital). Potato PC sau laptop, dar joci prin streaming Forza sau Gears la 60 FPS în 1080p sau ce mai oferă GeforceNow (oricum trebuie să cumperi jocurile ca să le poți juca prin GeForce Now - practic eviți cumpărarea de desktop).