Din nou, e irelevant cat de proasta e firma X de QA in ecuatia asta.

In general, orice serviciu/produs livrezi, daca e prost, nu existi mult timp, piata se regleaza, se curata. Ma refer strict la companiile private, nu la cele de stat, unde banii de la buget sunt infiniti.
Quantic Lab nu ar mai exista si nu ar avea acel portofoliu de clienti/proiecte daca nu ar livra servicii bune, si foarte important, la preturi EXTREM DE MICI fata competitie.
Ah, ca firma trateaza angajatii ca pe sclavi si ca omite, ascunde sau coafeaza anumite lucruri pentru a obtine contracte, welcome to Romania!
Asta fac toti in orice domeniu la noi, cutting corners. Pot sa dau si eu cateva exemple personale.

Este strict responsabilitatea CDPR pentru ca au aprobat si au evaluat drept competenta munca celor de la Quantic Labs, care oricum au o vina foarte mica pentru esecul CP2077. Orice idiot cu zero experienta in QA care rula disc-ul gold de CP2077, pe orice platforma, gasea nspe mii de buguri. Nu era nevoie de senior QA testers pt asta. LA CDPR s-au comis greseli pe tot lantul de comanda. Si au avut buget aproape nelimitat.

Nu era datoria Quantic Labs sa rezolve acele buguri, ci a CDPR. De ce nu le-au rezolvat, asta e intrebarea? De ce nu au amanat jocul pana le rezolvau?


Nu inteleg de ce vine ca un soc ce facea Quantic Labs. Last time I checked, inca traim in groapa de gunoi a Europei (in ambele sensuri).
Inlocuiti Quantic Labs cam cu aproape orice companie, veti gasi aceleasi lucruri.
Eu m-am lovit de prostie crasa si in multinationale, asa ca...