Ceva pareri dupa Sez 2?

Eu am reusit - cu super greutate - sa-l termin aseara si...

Efectiv au stricat tot ce au construit in 1 - care nici ala nu a fost prea bun.

Ore intregi de dialoguri penibile si neimportante intre personaje care efectiv nu conteaza si nu aduc mare valoare povestii - efectiv ma trezeam ca luam telefonul in mana si incepeam sa scrolluiesc social media sau pur si simplu ma pierdeam in ganduri pana realizam ca au trecut la urmatoarea scena.
Asta e ceva ce am detestat la Game of Thrones si motivul pentru care, desi am incercat de vreo 5 ori, nu am reusit sa trec de episodul 2.

Also, dupa ce 1 a fost spus pe mai multe planuri si time zones, probabil pentru ca s-au plans prea multi oameni ca nu l-au inteles (si e ok, nu orice e pentru toata lumea), aici au ales sa pastreze un singur time zone, ca sa inteleaga tot prostu. Super dezamagitor sa nu mai vedem nicio "surpriza" la final.

Si de departe cea mai tare "scena" din tot sezonul a fost:


Overall, mi s-a parut ca CGI-ul a fost peste primul sezon, dar ultima batalie a fost la fel de penibila ca aia prima din primul episod, cu paianjenu ala. Ceva facut de ceva pusti in vreun beci, cel mai probabil pe gratis si in ceva program free.

Si revin la ce ziceam si in primul sezon. Nu puteau sa aleaga si ei o Yennefer si o Triss mai bune? Chiar trebuia sa mearga cu maimutele alea?
Pai in joc ma uitam cu drag la orice scena cu ele 2. Aici zici ca vad niste tiganci care cersesc pe strazi.

Anywho, regret timpul pierdut cu serialul asta si slabe sanse sa ma mai uit la sezonul 3