Quote Originally Posted by kragod View Post
Edit: Cred ca m-am prins. Cand zici credit te referi ca ai platit pentru cod de 50 de lire (exemplu), si apoi ai cumparat din contul tau de playstation, nu ai luat cod direct de PS Plus.
Da, la asta m-am referit, cumperi cod pentru 50 lire. Fii însp atent că e mai avantajos la anumite coduri. Eu am luat coduri pentru 80 și 30 de lire. Fă calculul împărțind costul în euro (nu folosi conversia în lei) la valoarea în lire și vezi care are raportul mai mic. Codurile pentru 30-40 de lire sunt de obicei cele mai avantajoase (dintre cele cu credit mai mic). Spre exemplu acum 80 GBP costă 81.39 EUR, care înseamnă 1.017375 EUR per GBP (90 GBP are rata 0.9965555555555556 EUR per GBP, n-am văzut niciodată o valoarea atât de bună sus 1). Recomand să faci mereu calculele înainte de cumpăra credit PSN.


@clax_117: da ar trebuie să poți activa PS Plus ca înainte (care devine PS Plus Essential) și apoi să faci upgrade la ce nivel dorești mai târziu, dar numai pentru toată perioada de PS Plus. Acum pe cdkeys 12 luni PS Plus Essential costă 43.19 EUR, iar echivalentul de 50 USD costă 47.19 EUR, practic ai economisi 4 EUR. Vei fi oblibat să iei oricum credit pentru a plăti diferența mai târziu pentru un nivel superior.