Corect. Ideea e ca ei acum vor sa atraga oameni mai mult cu jocurile Ubisoft decat cu jocurile lor, AAA sau indie, dar exclusive pe consola la Sony.

Cel putin dupa ce au zis ca baga Stray day 1, care este un joc exclusiv, dar indie, am presupus ca vor baga si alte jocuri de genu, iar Kena era unu din ele.

Eu chiar am ramas dezamagit cand am vazut ca nu am ce instala, nici macar sa testez. Efectiv din toata lista aia, am instalat 2 jocuri - Demon's Souls si Medievil.
Iar asta in conditia in care absolut mereu cand baga jocuri noi in gamepass, instalez cel putin 1-2 pentru teste.
Cel mai recent m-am distrat cateva ore cu House Flippers si Power Wash Simulator, jocuri pe care nu as da vreodata bani, dar care te fac sa mai schimbi putin registru de jocuri cu greutate, pentru cateva ore.

LE: de mentionat ca eu sunt un caz fericit, care-mi iau cam day 1 orice ma intereseaza, deci asta este si motivul pentru care nu am ce instala.
Dar inca sunt multi oameni care nu au jucat gen Ghost of Tsushima, Death Stranding, Returnal, samd, iar astea sunt jocuri bune, chiar daca mai vechi.