Diagonala este o chestiune de gusturi.. daca ai o camera mai mica merge si de 55".
Eu unul am folosit astfel.. si mai stiu vreo 2. Nu misti capul de la stanga la dreapta la vreun film sau cand te joci.

Si ca tot sunt la jucat, ca idee, daca vei juca in FHD si nu UHD ceva.. o sa vreo sa darami peretele sa te duci mai in spate. Sau joci de pe hol.
Plus ca arata cam ridicol un TV de 65" intr-o camera mica.
Dar sigur, din nou, poate fi o chestiune de gusturi si asta.
Sau cate de bine (sau prost) stai cu vederea.

Trebuie sa iei in considerare atat marimea camerei cat si la ce il folosesti.
Nu iti convine.. poti returna in termenul legal. Mai strangi din fese.. iei altul mai mare.

In alta ordine de idei, zici ca iau comision de la LG, mergi pe un OLED de la LG.. vaneaza promotii (eu pe-al meu l-am luat de la Carrefour of all places la un super pret dupa ce mi-a scris un prieten ca a vazut promotia la ei). Asteptarea merita. Poate prinzi promotie o generatie anterioara la sfarsit de ciclu de viata.
Nu incerca sa iei ceva mai "ieftin si bun" ca te vei parli. Sau cel putin vei regreta pentru ca de fapt tu ai vrut un OLED LG si iti blestemi zilele cu nu stiu ce Philips niste ani. OS conteaza si el. TV-ul este ceva folosit destul de frecvent o perioada indelungata.

Si ca tot suntem la parlit, am spus anterior, trebuie protejat un pic (burn in) in functie de cat si ce te joci sau folosesti (imagini, logo-uri, interfate statice).
Un pic de grija, atata tot, nu e LED facut pe vapor luat la Kg de la Dedeman de pus in sali de asteptare. Spor la cautari!


PS: fara hate pentru Philips, nu mai sunt ce erau, iar dupa mine nu se compara cu LG la OLED-uri. De fapt cam nimeni.