Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
Ok. Vrei sa dai un sfat bun, dar poate ca nu toti sunt "bolnavi cu detaliile" ca sa isi cumpere un tv de 55'' sau 65''. Daca omul vrea un TV de 48'', hai sa ii recomandam unul de 48''. Fiecare stie ce vrea, ce spatiu are pentru TV si ce buget are.
Iar faza cu schimbatul mobilei doar ca sa incapa un TV mai mare, deja e o exagerare.
Suntem pe un forum de gaming si cred ca pe aici cam toata lumea apreciaza niste texturi bune si detalii in jocuri, investesti intr-un lucru pe care probabil nu vei dorii sa-l schimbi prea repede.
Eu mi-am dat recomandarea si parerea, probabil subiectiva dar nu pateste nimeni nimic daca citeste sfaturile altora. Daca vrea cineva si acum tv de 40'' 1080p din partea mea sa si-l cumpere, nu eu il folosesc pana la urma urmei!

Sa-ti schimbi mobila si configuratia camerei pentru ceva ce iti doresti nu este o exagerare mai ales daca ai o mobila veche de peste 10 ani! Am vrut sistem audio 5.1.2 cu difuzoare pe tavan pentru Atmos si DTS X, nu suportam ideea sa am cabluri si pat cablu vizibil asa ca camera unde am TV, consola si sistemul audio merita o renovare pe aici ca oricum era dezastru asa ca mi-am facut canale prin pereti pt cablurile audio sa nu le vad. A fost un pic de lucru si deranj dar ma bucur azi de o experienta cinematica mai buna fara sa fiu deranjat de cablaturi vizibile? Ma bucur da! Se pot face mici sacrificii de moment sa te simti o perioada lunga OK, viata e scurta si plina de surprize nedorite si neasteptate asa ca eu unul incerc sa ma bucur de ce pot cat pot.

Quote Originally Posted by Encman View Post

In alta ordine de idei, zici ca iau comision de la LG, mergi pe un OLED de la LG.. vaneaza promotii (eu pe-al meu l-am luat de la Carrefour of all places la un super pret dupa ce mi-a scris un prieten ca a vazut promotia la ei). Asteptarea merita. Poate prinzi promotie o generatie anterioara la sfarsit de ciclu de viata.
Nu incerca sa iei ceva mai "ieftin si bun" ca te vei parli. Sau cel putin vei regreta pentru ca de fapt tu ai vrut un OLED LG si iti blestemi zilele cu nu stiu ce Philips niste ani. OS conteaza si el. TV-ul este ceva folosit destul de frecvent o perioada indelungata.

PS: fara hate pentru Philips, nu mai sunt ce erau, iar dupa mine nu se compara cu LG la OLED-uri. De fapt cam nimeni.
Unii considera fanboy-ism daca tot recomanzi un anumit brand dar nu e asa. Recomand si eu talevizoare OLED LG la foarte multa lume fiindca nu cred ca este pe piata cineva care sa ofere televizoare ca si ale lor la preturile la care ajung in promotii LG-urile, raport pret calitate de neegalat plus ca in caz de ceva ai serviciu relatii clienti excelent, in caz de garantie service-ul iar excelent(stiu persoane la care i-au venit acasa pentru schimbarea panoului).
La buget mai mare normal ca as recomanda un OLED de varf de la Panasonic si personal tare mi-as lua un Sony QD OLED A95K dar preturile fata de cele la LG sunt cu mult mai mari.