Acum ca 'am cu ce' din nou, m-am apucat si eu de joc.

I get the idea ca fiecare developer trebuie sa aiba o semnatura proprie si ca au incercat sa faca ceva diferit, dar nu inteleg unde este elementul de fun sa ma plimbe in toate Daciile si in toate harburile de masini primele... cate ore?
Dupa cate ore pot debloca si eu o masina cat de cat decenta? Nu ma refer la Aventador, m-as multumi si cu un Seria 3 din 2008, doar sa scap de toate mini-urile si toate jegurile pe care le gasesti la 2000$ pe autovit sau in targ la Vitan.

Apoi, as fi vrut sa vad un CEO de pe acolo sau un mare sef de departament la un playtest oficial dand acele 45 de click/confirm-uri dupa si inainte de fiecare cursa.
Care o fi fost ideea din spatele acestei decizii de a obliga jucatorul sa dea click-confirm-click-confirm de 4 sute de mii de ori pana poate ajunge din nou la o cursa?
Punctul culminant a fost cand, inainte de un campionat, m-a obligat sa pierd timp in 10 tutoriale de genul 'acum pui frana, acum accelerezi' ca sa obtin permis categoria B...

Deci efectiv joci, iar pe urma ai 4 milioane de mesaje de confirmat, din care 99% inutile si dai pe ele si vine altul... pe urma du-te in cafenea deschide meniul, confirma iar ceva, vorbeste Vasile ala, confirma iar ca a vorbit Vasile, accepta meniul, confirma iar ceva, iar vorbeste Vasile sa te felicite ca ai confirmat, etc... apoi finally you get to play the game.
Why?

Overall este un joc bun, cand te lasa sa-l joci, masinile se simt ok, feeling-ul este acolo, grafica si sunetul sunt acolo.
Mi-as dori un simplu skip the line in momentul asta, simt ca petrec 75% din timp citind text.