Eu din ce imi amintesc exista problema asta pt parry cel putin. De dodge nu prea imi amintesc ca nu aveam nevoie decat pt cativa putini bossi si cu siguranta nu in timpul swordfightului. Eu stiu ca daca ai apucat sa apesi de 2 ori atack si vrei sa parezi, nu o sa-ti prea iasa. Asa imi amintesc eu, nu mai am jocul sa incerc. Eu m am obisnuit sa nu apas atac decat dupa ce se termina celalalt atac. Si ce spui tu cu L1+R1 nu am patit nici macar o singura data... Chiar nu sunt fan boy FS, dar mi-a placut mult combatul din Sekiro si de aceea il sustin btw, fulgerul te ajuta. E parca un sfert de viata pe care i-l dai jos aproape moca. Trebuie doar sa inveti sa il folosesti impotriva lui. Da, e stupid ca ai sansa sa inveti abia cand ajungi la faza a3a a bossului si esti stresat, dar chiar e usor sa bati fulgerul. Cat despre double jump pe cap, da, e mai frecvent in faza 1 parca, dar poate sa faca si thrust atackul. Trebuie sa te uiti la cum isi pozitioneaza sabia, nu doar la semnul rosu

---------- Post added 06-08-2022 at 14:45 ----------

Parca primesti ceva scroll in camera de dinainte care iti spune ca trebuie sa sari si inca ceva sa parezi fulgerul