Nu. Adica sunt mai multe bube. Sunt momente cand efectiv refuza sa blocheze, desi apas/tin apasat pe L1 - inamicu da cu 4 sageti si eu stau si ma uit la el, desi repet, tot apas pe buton.

Dar in cazul meu, e vorba cand apas pe L1, eliberez si imediat apas pe R1. Iar el in loc sa elibereze block si sa loveasca cu sabia, face combinatia de L1+R1, ca si cum sunt ambele apasate - iar asta duce intr-o animatie de 2-3-5s pe care nu o pot anula si in care, cel putin bossu asta la care sunt, efectiv ma poate omora, chiar daca am full health.

LE: am testat acum si e posibil sa nu fie bug, ci feature...
Daca apesi si eliberezi imediat (individual) L1 si apoi R1, el face animatia ca si cum apesi si tii apasat pe L1 si pe R1
Pentru ca asta avem nevoie intr-un joc unde conteaza fiecare jumatate de secunda...

Oricum, bossu asta efectiv mi-a stricat jocul - inainte sa intru la el, aveam 14% unseen aid. Acum mai am 3% si nu ma vad sa-l bat prea curand...

LE2: am reusit sa-l bat destul de usor, pot spune. Am mers pe principiu R1 pauza 1 secunda - R1 pauza 1 secunda - L1 daca ataca - si ramas langa el + repetat.