Am reusit aseara sa-l bat, cat timp nu i-am mai dat sansa sa faca anumite miscari - iar asta inseamna ca am stat cat mai aproape de el, incontinuu.

Dupa care m-am batut si cu cele 2 maimulte, o lupta mult mai corecta si mult mai usoara decat aia de m-a blocat cateva zile.
Chiar am reusit sa si inregistrez si urc batalia, dar cat timp m-am focusat pe maimulta fara cap initial, cu cele 2-3 miscari usoare si previzibile, iar in a doua faza, m-am focusat pe stat aproape de maimulta fara cap, ca sa inceapa sa tipe, iar apoi maimuta cealalta devenea neajutorata cu niste firecrackers, am reusit sa le inving din a doua incercare.


Dupa aia am avut neplacerea sa vad majoritatea locatiilor blocate pentru Travel si desi am mai facut cateva optional boss fights, faptul ca nu mai am confetti si nici nu am de unde sa le farmez/cumpar momentan, m-a facut sa trec cumva la urmatorul pas, cu asediul.

Astept sa termin si sa vad daca asa voi debloca confetti la vanzatori, pentru ca am cativa headless pe care vreau sa-i bat si e mult mai usor cu ele.

LE: si l-am batut cu o destul de mare usurinta si pe Great Shinobi - Owl.


Din ce spuneti pe aici, inteleg ca acum sunt pe la jumatatea povestii sau a jocului. Sper ca a jocului, ca povestea oricum mi se pare ca lipseste si tot jocul e doar un pretext sa merg din lupta in lupta.