Quote Originally Posted by 4_2 View Post
sincer, daca generatia trecuta, de cand am inceput sa am un 2 consoles approach, proportia de utilizare era 90% PS4 -10% Xbox...cu (80-20 dupa ce am trecut la one X si Game Pass a evoluat in directia care e azi).

Generatia asta pot sa spun ca e 90% - 10% in favoarea Xbox. Colsola mi se pare tehnic superioara. Serviciile sunt net superioare in favoarea MS si dupa experienta nefasta de achizitie avuta cu Sony si Altex pot sa spun ca nu prea vad ceva sa se schimbe pt mine. Exclusivele Sony practic sunt singurele pt care mai deschid PS si pana acuma a fost lansat doar 1( FW) restul sunt remasters, half games(Morales), cash grabs odioase(TLOU, Uncharted), sau B titles.

Cresterea de pret nu ma face decat sa critic generatia asta de la sony si mai mult.Pacat da romanul stie in general doar PS
Asta ma cam face si pe mine sa aleg si XBX....
Eu tot timpul am fost fan Sony, mereu mi s-au parut seriosi, dar parca de ceva timp au angajat de pe la Apple la cat de lacomi sunt. Parca noi, fanii/clientii, nu contam deloc, chit ca le bagam in buzunare o groaza de bani.

Buna aia cu exclusivitati, pai care exclusivitati? Alea temporare, de au aparut si pe PC ca sunt ei lacomi si mai vor sa mulga vaca cat pot? Pai tu vii, te lauzi ca e doar pentru noi,prostii care iti cumparam produsele, pe spatele carora iti faci tu avere, ca e joc exclusiv PS si dupa il scoti pe PC? Asta direct te p*** pe noi cu jet. Pe carcase nu scrie "Temporary exclusive on PS" ci "Exclusive on PS" asa ca sunt niste nesimtiti la faza asta. Pana si Forbidden West, chiar crezi ca nu il vor scoate si pe PC in cativa ani? Asta o sa fie mersul de acum incolo cu exclusivitatile.