Dragi prieteni, sa sprijinim gamingul din Romania a fost dintotdeauna unul din telurile nastre cele mai importante. Acesta e motivul pentru care avem preturi bune, pentru care profitul nu e prioritar la noi in detrimentul dezvoltarii activitatii, pentru care reinvestim cat mai mult in dezvoltare si pentru care oferim nenumarate campanii promotionale si concursuri cu premii, asa cum vom oferi si aici, in acest forum, chiar in zilele urmatoare!
Cei care ne urmariti de ceva vreme, probabil va amintiti cum in trecutul nu foarte indepartat nu existau astfel de probleme, toate precomenzile ajungeau in ziua lansarii! Au fost indelungi discutii aici pe forum, in mare parte neincrezatoare, inainte de lansarea consolelor Next-Gen, dar toti cei care au precomandat la noi aceste console,le-au primite exact in ziua lansarii si la un pret forate bun! (chiar daca nu aveam un stoc ultra consistent). Vorbim aici de console Series X si PS5! Sau poate va amintiti cand, daca nu ma inseala memoria, tocmai Last of Us, a ajuns la voi cu o zi inainte de lansare (bineinteles a fost o eroare din partea noastra, ne-a luat valul, nu aveam dreptul sa facem asta, chiar am fost aproape sa luam o amenda consistenta) Dar s-a intamplat, si nu doar cu acest joc!
In ultima perioada am avut, mai des decat ne-am fi dorit, intarzieri ale livrarilor precomenzilor, din partea furnizorilor nostri. Chiar daca vina e a lor, raspunderea e a noastra si bineinteles ne asumam, ne cerem scuze si lucram din greu sa eliminam aceste situatii. De asemeni anuntam prin email, din timp aceste intarzieri, cu scuze pentru cei care din diferite motive tehnice/erori, nu primesc la timp aceste notificari! Suntem gameri, stim ce inseamna sa astepti de mult lansarea unui joc, iar apoi sa nu il primesti la timp! Vom lucra si corecta acest aspect! Totodata trebuie sa subliniez totusi, ca in nici un caz nu se va intampla asta la „marile lansari”, adica raspunzand unei intrebari de mai sus, cu siguranta veti primi in ziua lansarii God of War, Fifa 23, sau de altfel marea majoritate a precomenzilor. Noi ne dorim toate. Nu in ultimul rand, permiteti-mi o mica scuza, probabil multa lume stie, nu am cum sa o spun mai frumos, nu suntem inca una din tarile prioritare in industria gamingului. Spun inca, pentru ca unul din telurile noastre este de a deveni. Si oricat de marketing suna, una din modalitati este tocmai de a le demonstra ca exista cerere si se cumpara. Stiu la modul cel mai concret ca se urmaresc aceste cifre.
Legat de comunicare, avem 2 colegi noi, perioada lansarilor a inceput si inca muncim mult pentru ca noul nostru site sa poata aparea cel tarziu la inceputul anului 2023. Nu cautam scuze, vom incerca sa fim mai prompti, iar din noiembrie vom mai aduce colegi, tocmai pentru a putea fi mai rapizi in comunicare.
Rezumand, va intelegem nemultumirile, vom face tot ce tine de noi, sa nu mai apara aceste intarzieri, ne cerem scuze inca o data si, ca un cadou de la noi, va rugam urmariti-ne aici pe forum zilele urmatoare! Va pregatim o surpriza!