O sa spuneti ca sunt cel mai hater, dar pe mine ma plictiseste groaznic jocu asta si mi se pare foarte slab overall.

Ok, lumea arata foarte bine dar atat. Iar asta nu este suficient ca sa trecem peste cum merge pe console. Un 1440p cu 30fps intr-un joc SP only si ne open world, este destul de penibil. Optimizarea mi se pare oribila.

Inteleg, not a AAA game, deci au alocat bugetul in alte parti, dar sa nu fi in stare sa transmiti o emotie cu personajele principale, fiind un joc atat de "personal", este o problema mare. Fetele lor sunt default mereu, nu au nicio expresie. Lip sync catastrofal, animatii robotice si generice, gameplay penibil de repetitiv si mult prea greu pe alocuri, mai ales cand nu stii ce trebuie sa faci sau pe unde sa o iei si nici nu poti sa mergi de capul tau, pentru ca se strica jocul si mori. Iar jocul e mult prea slow paced desi ar trebui sa te lase sa explorezi in ritmul tau.

Gasesti mereu loot in aceleasi locuri, aceleasi cufare sunt peste tot, bete mereu langa foc, toate arata la fel si sunt facute sa functioneze la fel mereu. Interactiunea dintre personaje si apasarile de butoane sunt super clunky si frustrante.

Am tras de mine sa joc vreo 3h in 3 zile si aseara efectiv m-a luat somnul la el asa ca l-am inchis si nu cred ca-l mai deschid.

Primul a fost decent, desi nici ala nu a excelat la nimic, dar parca acum s-au focusat prea mult pe lume - desi nu este un demo tehnologic si ar trebui ca focusul sa fie pe joc overall, nu doar pe o parte din el, si mult prea putin pe actual gameplay.

Ah da, voice acting foarte bun, dar degeaba daca ei transmit emotia prin voce, dar cand te uiti la personaj, zici ca priveste un perete alb.