Depinde foarte mult de gusturi. Și eu pun accent pe detalii și ma uit la fetele personajelor, la lip-sync și chiar m-am uitat de multe ori când prin voce transmiteau o emoție iar fetele erau oarecum neschimbate. Dar asta nu ma făcut sa nu iubesc jocul și să-l joc cu placere. Evident nu e perfect nici pe departe, dar din punctul meu de vedere au reușit sa livreze ce și-au propus. Eu m-am atașat de personaje încă din primul și al doilea nu ma dezamăgit. Abia așteptăm să termin cu munca și sa prind câteva ore libere să-l joc. Am jucat în reprize de câte 5-6 ore fără oprire și as mai fi continuat cu placere . Pentru mine a fost unul din cele mai bune jocuri de anul asta cu un story foarte frumos chiar dacă a fost liniar și nu a dat posibilitatea explorării după bunul plac (personal fiind satul de toate rpg-urile de pe piața cu misiuni de umplutura și obligativitatea de a creste în level). A fost ca o gura de aer proaspăt. Dar cum am zis, depinde foarte mult de gustul fiecăruia. Eu personal aștept sa treacă puțin timp și apoi îl voi relua cu un New Game + pentru o platina