Întreba cineva pe un alt forum de ce nu apar bundle-uri cu Fifa. Există oameni care ar cumpăra astfel de bundle-uri și știu eu câteva persoane care joacă doar Fifa pe consolă. Am pe cineva în listă care joacă doar Fifa atunci când e online. Gusturile nu se discută. Acum că a apărut acel bundle există evident obiecții. Îmi aduc aminte de 2018 și de bundle-urile PS. Și pe atunci un bundle cu un joc nou apărut costa lejer 1800 de lei (dacă nu mă înșeală memoria), nu erau chiar la jumătate și aveau practic jocul, un controller și consola. Măcar la bundle-ul de acum primești două controllere.


Asta nu înseamnă că sunt de acord cu prețurile mari. Dacă nu aveam PS5 acum aș fi fost supărat să dau 3500 pe pachet după ce Sony a mărit prețurile în mod artificial. Ca o mică paranteză, se pare că PS5 Pro este mai aproape decât credeam eu, având în vedere și planurile AMD pentru Zen 3 și Zen 4. Sunt și mai curios cât ar costa un PS5 Pro la lansare. Cred că va fi cel puțin cât costă PS5 acum după mărirea cu 50 EUR. Sunt și mai curios dacă amatorii de VR vor da banii pe PSVR2 (care cred că va fi cel puțin la fel de scump ca și consola).