Da, destul de nasol. Am incercat toate cele moduri, dar pe modul de rezolutie si ala cu RT mi se pare nejucabil.
Am trecut pe modul de fps si mi s-a parut ok ca framerate, dar oribil ca joc.

Am ales sa fac si tutorialul dar nu am inteles mare lucru din el. Butoanele mi se par prost mapate si nu am inteles exact ce si cum sa apas ca sa pot ataca inamicii, care oricum ataca in perechi de cate 3.
Dupa tutorial am dat peste niste animale random care m-au atacat fara sa le fac nimic - un cerb, niste ciori.

Partea de parkour arata mai interesant, dar este totul automat, iar cataratul de stanci pare la fel ca parkour-ul. Totul automat, ea doar alearga in sus pana la invisible wall.

Daca prin demo-u asta se asteptau ei sa creasca excitement-ul, probabil dupa ce au vazut ca nu exista interes pentru joc nici dupa amanare si cele cateva videos de prezentare in detaliu lansate, simt ca jocul o sa fie un mega fail.

Si e clar ca Sony se chinuie sa-l marketeze si sa prinda la lume, pentru ca este efectiv prima data cand un joc exclusiv, story driven SP, primeste demo.
Mai bine renuntau la el sau la contractul de exclusivitate si mai salvau niste bani.