Discul este sfant, asta este adevarul.
Eu am patit recent, chiar in ziua de Craciun, sa nu poata juca fiul meu God of War Ragnarok pentru ca era problema cu serverele PSN.
Jocul a venit sub forma de cod cu Jotnar edition si a fost activat pe contul lui de PSN.
PS5 ul lui nu era setat ca primary (este setat al meu ca sa pot juca jocurile cumparate si descarcate de pe contul lui care este de RO, al meu fiind de UK) si seara in ziua de Craciun pe la ora 22, in timp ce se juca, i-a aparut mesaj ca va fi scos din joc peste 10 minute pentru ca nu poate verifica licenta.
Apoi nu a mai putut juca nimic digital si nici nu puteai seta PS5 ul ca si primary tot din cauza problemei cu serverele.
Pana la ora 24 nu isi revenise, abia a doua zi a mers.
Deci daca ai o problema cu serverele, cu netul, etc. la revedere, pe cand cu discul, il bagi si joci cand ai chef, desigur, daca ai consola cu disc.
Deci, o fi mai comod digital si uneori avantajos pentru ca trebuie sa recunosc, sunt unele reduceri de 70-90% care nu le vezi la varianta pe disc, dar ne place nu ne place, cum spuneam si la inceput, discul este sfant.