Quote Originally Posted by Srachi View Post
Pai nu-i ciudat ca pe B9 la mine imaginea este OK ca asa trebuie sa fie, doar nu ai vrea sa am si eu probleme doar fiindca am un B9!

Brightness la 50 este ok si nu ai ce te juca cu el, poate un procentaj sau doi in plus daca ai black crush dar in rest cam la 50 trebuie sa stea, Din cate stiu pe toate aplicatiile native ale televizorului gen Netflix/Amazon nu ai ce sa te joci cu Black Level fiindca optiune este greyed out si lasata pe Auto.

La console cum sta treaba, daca ai pe consola RGB Level pe limited atunci pe TV iti pui black levbel pe low, daca ai pe consola RGB pe full atunci pui pe TV black level pe high, cel mai bine ii sa lasi si pe consola si pe TV pe Auto, daca nu ai optiunea pe CX de auot pt consola schimba label-ul consolei in PC si iti apare Auto.
Daca nu vrei sa le pui pe auto recomand sa pui consola pe limites si tv pe low, daca consola este pe rgb full este ca iti scoate semnal limited daca activezi prin jocuri 120hz mode, vrr.....
Chiar si daca te uiti la filme blu ray de pe consola va transmite semnal limited si daca tv e pus pe high nu e bine, daca functile astea nu se pusca ba ai black crush ba ai imagine lipsita de contrast si spalacita dar nu cred ca e cazul pt aplicatia Netflix din televizor unde se pune ea cum trebuie automat dar cine stie cum e la CX.
Cum sa intrebi ca vreau sa ai probleme fiindca ai B9? no way

Situatia mi se pare bizara fiindca este o neconcordanta intre felul in care este afisata imaginea pe modele care sunt similare, al meu fiind cu o clasa si un an mai sus. Daca tu ai Logan 2019 si eu am Logan 2020 iar tu o ai o chestiune care functioneaza mai bine, ma pot intreba ce este in neregula cu al meu fara a incerca sa iti iau tie chestiunea despre care-i vorba.

Acele chestiuni cu Black Level nu se pot schimba insa o diferenta sesizabila este daca modific Brightness pe 48. In aceasta situatie negrul este perfect insa sigur se pierd anumite detalii din umbra.

Am schimbat toate setarile pe rand, degeaba.

In caz ca mai este cineva cu LG CX si poate sa faca acel test cu Cabinet of Curiosities, ar fi perfect. Daca la voi negrul este perfect cu Brightness pe 50, inseamna ca este o problema pe care nu o detectez eu cu LG CX.