Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
Cel puțin de vreo 15 ani e tot acolo seria, street raging dus la extrem si gameplay foarte arcade. Nu mi se pare cu nimic mai diferit Unbound din punctul ăsta de vedere. Cred ca singurul mai diferit a fost Pro Street, nu?

PS: daca vrei nici prea simulator, nici prea arcade, mi se pare ca joc mai bun ca Forza Horizon nu există.
Eu consider ca au facut o schimbare majora cu Shift si Shift2 . Insa NFS a inceput initial ca un fel de Ridge Racer insa avea marele plus ca masinile lor erau reale, licentiate ( eu nu am jucat primul NFS, am inceput cu NFS 2 Second Edition in salile de calculatoare si era nebunie in retea. Toata lumea juca lanparty in modul knockout si aveam 2 masini preferate - Mclaren F1 si Ferrari F50. Cand erai "knocked out" nu erai scos din cursa ci erai respawned cu un soi de Trabant. Isi mai aduce cineva aminte?)

Jocul a evoluat frumos si se pare ca cei mai multi fani il prefera ca gen de fast and furious. Mi-ar place sa vad un NFS pe stilul old school gen Test Drive sau poate chiar un Mercedes-Benz Unleashed. De ce nu? Posibil sa fie cam banal, prea simplu si sigur e unul din motivele de nu scot asa ceva. Need for Speed deja serveste mai multe generatii de gameri (ca FIFA de altfel) si ma bucur ca inca ies noi editii. In zilele noastre exista varietate, avem o sumedenie de titluri arcade, simulation, chiar si cross-over, pentru toate gusturile. Bani si timp sa avem si nu in ultimul rand sa fim sanatosi.