Eu as recomanda ca sperantele pentru acest joc sa fie aproape de 0.
O spun din experienta uneii serii de jocuri ratate, iar acum parca vad povestea luata de la capat doar cu grafica si tehnologie mai buna.

Puteti sa cautati ce mocirla a fost (prima data) The War Z, care si-a schimbat numele in Infestation: Survivor Stories dupa ce au pierdut licenta cu filmul "World War Z", acum nici nu stiu ce nume are si mi se pare ca supravietuieste undeva pe Steam ca joc free to play.
(Poate si logo-ul The Day Before care pare direct font-ul din The Last of Us ma duce acolo cu gandul)

Ideea ar fi ca jocul acela a fost vazut, pentru perioada cand a aparut prima data, ca si urmatorul DayZ (cand inca era doar un mod de ArmA 2), iar developerii au demonstrat foarte repede ca au adus laude mult prea exagerate, aveau pachete destul de pay2win (abonament Premium) si nu au tinut pasul cu update-uri si patch-uri, a da, jocul mai costa si bani vreo 20-30$, nu era free to play atunci.

Din pacate eu vad exact aceeasi poveste aici, doar cu grafica la zi si promisiuni chiar mai mari si care dupa mine sunt imposibil de indeplinit la ora actuala din ce vad in videoclipurile prezentate pana in prezent.
Sper in final ca eu sa gresesc iar developerii sa demonstreze tot ce au prezentat pana acum.