Personal mi s-a parut un episod excelent, chiar cel mai bun de pana acum. Incredibil de bine scris si regizat, iar chimia si relatia dintre cei 2 mi s-a parut mai buna decat in multe filme ce se vor a fi romantice.

Mereu m-am intrebat, in joc, despre trecutul lui Bill, pentru ca a fost un personaj care mi-a placut de cand l-am jucat prima data, iar scrisoarea respectiva, dar mai ales felul in care l-am gasit pe Frank in joc, m-au facut mereu sa ma intreb ce s-a intamplat cu adevarat intre ei, asa ca da, mi-a placut maxim sa vad povestea.

Fix asta e faza cu jocul asta - si din pacate, motivul pentru care multi oameni refuza sa-l jaoce - nu este "doar un alt joc cu zombies". Este o poveste cu niste personaje fenomenale, ce are loc intr-un univers post-apocaliptic care pleaca de la un scenariu destul de real sau realist, ce implica si niste inamici ce aduc a zombies.
Dar jocul e mult mai mult de atat. Iar episodul 3 a demonstrant cat de mult inseamna niste personaje bine scrise

Din pacate, sunt foarte multi oameni "incuiati" (cum le spun eu, din Harry Potter am termenul desi stiu ca nu-l folosesc corect) dar mai ales, destui oameni care se asteapta ca serialul asta sa fie actiune pe banda rulanta si momente tensionate, desi povestea si in joc, este spusa in dialoguri, discutii secundare si in momentele linistite.