Quote Originally Posted by Srachi View Post
^ așa scump? Da când o apărut? Nu are ceva perioadă buna de cand a ieșit pe piata? Un joc pe a treia generație.......meh, scumpe-s toate in ziua de azi!

P.S. TLOU Part 2 nu se face pentru PS5? Sau a primit ceva update?
De acord cu tine, Sony tine cu dintii de preturile 1st party de cand am intrat in era PS5.
Partea si mai nasoala e ca multe dispar pur si simplu din oferta retailerilor mari, in loc sa ajunga la un pret ok (ex. Returnal si Demon's Souls care au disparut de la Altex). Ne indreptam cu pasi mici spre digital-only, unde, desi productia, logistica, distributia etc sunt infinit mai mici, de fiecare data am gasit jocuri retail mult mai ieftine decat orice discount pe PS Store. Not anymore...

La TLOU1 e si mai rau pentru ca au profitat de miniserie si au tinut pretul intreg aproape nonstop.
La fel de mult o sa rabd si eu, mai mult de 80-100 lei nu merita, mai ales daca il cumperi a treia oara. Don't feed the FOMO.

TLOU2 are un 2K@60fps PS5 patch, si nu are nevoie de nimic mai mult, dar fac pariu ca odata cu sezonul 2 al miniseriei o sa avem si un TLOU2 de PS5, cu 4K30 si alte balarii inutile (vreun skin), la 329 lei, desi chiar in momentul asta TLOU2 este 49 lei la Altex, ca sa va dati seama cat milking se face cu TLOU1.