Quote Originally Posted by Encman View Post
Cum spuneam, sa plece, daca este asa rau..
Pai ia sa vedem ce mai faceti daca pleaca PlayStation, ca din cate imi amintesc nu se pot migra conturile SEN pe alta regiune.
Nu cred ca ti-ar conveni sa patesti ca rusii (si multe alte tari unde lumea avea conturi SEN pe Rusia ca Armenia, Georgia, *-stan, etc), sa stai dupa 10 ani de trofee si content cumparat sa te uiti in televizor la o eroare cu 'ne pare rau'.

Aici intervine discrepanta, eu nu vreau sa plece din cauza unei prostii sinistre, dupa ce mi-am dedicat adolescenta si inceputul maturitatii facand valuri, petitii, articole, lobby la diversi slinosi la care m-am umilit ca sa-mi publice un c*** de articol de 2 randuri si multe alte eforturi pe timpul si sanatatea mea pentru a avea suport oficial in Romania, atat pentru PlayStation cat si pentru Xbox si Nintendo.

Iti respect parerea dar nu sunt de acord cu 'sa plece'.
Eu unul nu vreau sa ma intorc inapoi cu 20 de ani la nivelul Bosniei, nu ma simt confortabil in farfuria cu 'rest of the world' si s-a muncit din greu pentru a aduce PlayStation si Nintendo in Romania, crede-ma. Faptul ca deodata au aparut anunturile cu 'de astazi ne bucuram sa anuntam ca...' nu inseamna ca multi alti oameni din background n-au cazut lati pe perfuzii cu vitamine dupa
Abia am scos si noi capul in lume si acum sa se darame tot ca vrea nu stiu ce Vasile de la consiliul coruptiei.
Alte nenorociri din tara asta nu vad, de PlayStation s-au impiedicat.

Revenind la problema in sine, dupa cum spuneam, aceasta practica a SONY este una globala, poate sa vina si Ciuca cu doamna Iohannis si sa ii investigheze pentru ca asta se intampla cu fiecare PlayStation Store in fiecare tara din lume unde SONY ofera suport oficial.
Nu e vorba de capitalism, nu e vorba de nici un cap plecat, e vorba de o politica stricta si fixa a unei companii private care nu se va modifica pentru ca vrea Romania (adica fix nimeni pe lume), niciodata.

Astia care au demarat asa zisa ancheta a piciorului de lemn s-au bagat in ceva de care nu au habar, ei cred ca un store digital de gaming este tot una cu tanti Leana care vinde rosii in piata la suprapret si o impiedica pe tanti Mioara sa-si puna si ea laditele pe taraba.
Sansele lor de reusita sunt zero, singurul outcome real ar putea fi o rigidizare si mai mare a suportului oficial, dupa ce abia abia am scos si noi capul la soare si gasim console la raft, stai sa vezi cum o sa astepti leftovers la PS5 Pro din stocurile ramase in Oman si Liban.

Still, daca de la ai nostrii conducatori nu mai am pretentii, am totusi pretentii de la cei din conducerea SONY PlayStation ca vor reusi sa le dea peste bot in mod elegant astfel incat comunitatea romaneasca de PlayStation sa nu fie afectata.