Am incercat jocul Hollow Knight pe PS4 cand a fost oferit gratis pe PS+. Am jucat putin si l-am abandonat. Pur si simplu nu am avut rabdare sa stau in fata TV-ului pt acest joc. (Bloodborne l-am platinat deci nu era genul jocului de vina...) Acum ca e Steam Summer Sale am zis hai ca pt 7 euro il iau, daca tot e atat de laudat, sa il reincerc si pe Steam Deck. Dupa ce l-am instalat nu m-am mai jucat altceva . Am vreo 8 ore jucate fara sa ies din joc (stop and resume e foarte tare pe Deck). E extraordinar jocul daca ai rabdarea sa il intelegi. Pt mine e dinnou dovada clara ca e important si pe ce aparat joci un joc. Nu as putea niciodata sa joc Age of Empires sau Starcraft pe altceva dect PC, cum prefer sa joc jocuri 2d de genul pe handeled devices.De aceea cred ca un pasionat de gaming nu cu adevarat e pasionat daca are doar un singur aparat pe care se joaca si e hater impotriva celorlalte. Recomand maxim sa incercati un Steam Deck sau Rog Ally daca va permiteti. O sa va schimbe experienta de gaming pt multe jocuri pe care altfel nu le-ati fi jucat, indies in general.