Quote Originally Posted by 495 View Post
Abia astept blurayul 4k dolby vision!
De obicei Nolan nu masterizeaza in Dolby Vision filemele, a fost Oppenheimer gradat in DV cumva sau va fi pentru releas-ul discului UHD Blu Ray? Daca nu sunt informatii oficiale legate de asta tind sa cred ca va aparea doar in HDR10.

Quote Originally Posted by Teo View Post
Avem vreun coleg care locuieste in Praga si doreste sa vada Oppenheimer in cea mai buna calitate posibila?



Singurul cinematograf din UE care permite rularea filmului in formatul IMAX 70mm 15 perforatii este cel din Praga. Eu imi doresc foarte tare sa il vad in acest format si mi-am cumparat bilete pentru doua perioade diferite, in caz ca intervine ceva neprevazut. Il voi vedea pe 31iul. Ma duc special pentru acest eveniment.

Am un bilet cumparat pentru 26iul, ora 10:50, exact pe locurile recomandate de Nolan pentru cea mai buna experienta de vizualizare. Am luat biletele cu o luna inainte, am vrut neaparat acele locuri.

In caz ca il doreste vreun coleg, i-l pot oferi cu drag, gratuit!
Asta da fan Nolan!! Multumim pentru oferta gratuita, daca as fi avut masina as fi tras o fuga de la Oradea la Praga pt film dar asa, cred ca o sa-l vad pe OLED cand va venii vremea.