stim si noi care sunt marcile bune de casti, doar ca respectivele companii nu produc si pentru acest segment de piata (sau cel putin nu am gasit eu nici un model). fff bine ca tu ai sennheiser, si eu mi-as fi dorit si ca dovada chiar m-am interesat de HD 595, insa nu era ceea ce aveam eu nevoie acum. eventual, mi-as cumpara si castile astea, dar numai pentru PC (filme/muzica). iar pe viitor, pls, nu mai insinua ca altii sunt mai prosti decit tine pentru ca au ales diferit. cel putin eu asta inteleg din postul tau si ma deranjeaza. incearca mai intii sa intelegi si apoi sa critici/judeci, nu invers.

astrogaming/tritton/sharkoon/turtle beach au scos pe piata modele pentru gaming in sensul ca le poti conecta la orice PC si consola fara nici o problema si mai ales fara sa achizitionezi si altceva in plus. pe de alta parte, sunt suportate si functiile de chat (de pe X360 si PS3) de catre aceste casti, asa ca solutia asta este in cazul in care iti doresti ceva silentios, dar fara rabat la features. oricum, indiferent de calitate, sunt sigur ca sharkoonul se comporta PESTE boxele plasmei (asta fiind solutia mea audio la ora actuala).